صفحه اصلی

گالریهای عکس

آموزش عکاسی

تالارگفتگو

 
مقایسه لنز 150-600 سیگما با لنز 600 تایپ 2 کانن

PROPHOTOCOM > GALLERIES >  LENS SAMPLES > Canon 600mm F4 L USM IS II vs Sigma 150-600 Sport


 

امسال فرصتی پیش آمد تا در کنار دوست عزیزم جناب آقای ساسان نژادی در موقعیتی مشابه از جغد کوچک و زنبورخوار معمولی عکاسی کنیم و این کار امکان برایم فراهم شد تا عملکرد لنز ایشان یعنی Sigma 150-600 HSM OS Sport را در مقابل لنز خودم (Canon 600mm F4 L USM IS II) مقایسه کنم. از آنجا که در ابتدا قصد ما صرفا عکاسی و نه مقایسه دو لنز بود از تنظیماتی متفاوت در عکسها استفاده شده و به همین خاطر نتیجه مقایسه چندان قابل استناد نیست ولی به هر حال میتواند دیدگاهی کلی را در خصوص عملکرد لنز سیگما در اختیار قرار دهد. این فایلها از فرمت RAW  با تنظیمات پیشفرض ACR به فرمت JPEG  تبدیل شده اند و هیچگونه تغییری در تنظمات پیشفرض اعمال نشده است.  ( با سپاس فراوان از جناب نژادی بخاطر در اختیار قرار دادن فایلهای RAW )

برای مشاهده کراپ لنز سیگما ماوس را روی تصویر قرار دهید ( ممکن است دانلود کامل صفحه مدتی طول بکشد. لطفا صبور باشید )

 

 

 

 

 

 

 

 

****************************

 

نظر به اینکه فایلها برای چاپ به ندرت بدون ویرایش مورد استفاده قرار میگیرند، مفید دیدم تا فایلهای شارپ سازی شده و تا حدی با تصحیح نور و رنگ را نیز در اینجا قرار دهم. میزان شارپسازی در فایلهای کانن و سیگما کاملا مشابه است ولی سایر تنظیمات ممکن است متفاوت باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توجه : کلیه محتویات این وب سایت شامل نام(PROPHOTOCOM)، لوگو، طراحی صفحات، مطالب و عکسها متعلق به شرکت آران عکس اسپادانا بوده و هر گونه نسخه برداری یا استفاده از عکسها و مطالب در هر وب سایت یا مجله نوشتاری وغیره، بدون اجازه کتبی غیر مجاز و قابل پیگرد میباشد    

website statistics